Б.ляді в Раді, або судді раді
Вистава. Епічно-піздєцова. В двух діях.
ПРОЛОГ
Повернемось трохи в історію. Якщо детально розібрати першопричини останнього Майдану, то єдиною реальною вимогою суспільства було створення в державі дійсно незалежної, ефектиної судової системи. Оскільки всі ті злочини, які вчиняли як пересічні громадяни, так і можновладці, все те свавілля податківців, прокурорів, ДАІ та інших паскуд, вся ота «узурпація влади» (що то воно таке) була можлива виключно через відсутніть дієвого механізму судового захисту суспільства від всього цього безладу. Фактично неможливо було результативно оскаржити ні перевищення повноважень співробітником МВС, ні бездіяльність державного органу. Судова ж система і є тим самим стримувальним механізмом, який унеможливлює як зловживання з боку держави (в широкому розумінні), так і забезпечує захист прав та свобод кожного окремого громадянина.
ДІЯ ПЕРША, ПІЗДЄЦОВА
Київ, 29 вересня 2016 року, позачерговепленарне засідання Верховної Ради України. На годиннику 10:37...
- Ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України №3581 від 03.12.2015 року про звільнення Овчаренко Наталії Григорівни з посади судді Кіровського районного суду міста Дніпропетровська у зв'язку з порушенням присяги судді.
*пі-пі-пі-пі-пі
- За: 160, проти: 4, утрималося: 45, не голосували: 74. Всього: 283. Рішення не прийнято...
*занавєс
ДІЯ ДРУГА, ЕПІЧНА
Київ, 29 вересня 2016 року, позачергове пленарне засідання Верховної Ради України. Десь по обіді...
- Ми прийняли сьогодні важливі відповідальні рішення. У нас було емоційне засідання. Ми двадцять дев’ять постанов сьогодні прийняли. Ми звільнили 29 суддів. Я вітаю усіх, вітаю колег парламентаріїв, вітаю комітети і вітаю усіх, хто брав участь в роботі. Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую закритим.
*занавєс...
ЕПІЛОГ
Ми прийняли 29 постанов. 29. Двадцять дев’ять. Двадцять, і ще дев’ять. На позачерговому засіданні, ініційованому Президентом. Позачерговому. Двадцять дев’ять. Ініційованому Президентом. Ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України №3581 від 03.12.2015 року. ВІД ТРЕТЬОГО!!! ГРУДНЯ!!! ДВІ ТИСЯЧІ П’ЯТНАДЦЯТОГО РОКУ. ТРЕТЬОГО, БЛЯДЬ, ГРУДНЯ, СУКА, П’ЯТНАДЦЯТОГО, ЇБАТЬЙОГО, РОКУ!!! СТАВЛЮ НА ГОЛОСУВАННЯ. СТАВЛЮ НА ГОЛОСУВАННЯ ДВАДЦЯТЬ ДЕВ’ЯТОГО, ПІЗДЄЦ, ВЕРЕСНЯ, ЙОБАНАХАТА, ШІСТНАДЦЯТОГО, АХУЄТЬ, РОКУ!!!
Видихаємо, аналізуємо.
Подання Вищої Ради Юстиції щодо багатьох суддів зі списку на голосування було зроблено ще наприкінці 2015 - початку 2016 року. Голосування по них відбувалось 29 вересня 2016 року. На позачерговому засіданні, ініційованому Президентом! Нагадую, що з 1 жовтня починає (чи не починає, побачимо трохи згодом) діяти судова реформа, і повноваження Верховної Ради щодо звільнення переходять до Вищою Ради Правосуддя (фактично реформованої Вищої Ради Юстиції, ну ви знаєте, там де «вирішення питання» від 500к$. Як не знаєте – у Гречковського спитайте, він знає). Тобто, вчора у Ради був останній шанс виправдати отриману авансом! довіру суспільства й здійснити, нарешті, покладені на неї функції. Виправдати сподівання суспільства. При цьому, зауважте, не на звичайному пленарному засіданні (за власною ініціативи), а на позачерговому, ініційованому Президентом! І, як завжди, Рада з тріском провалила й це задання суспільства. Обісралась по самі вуха. З чотирьохсот п'ятдесяти!!! народних «обісранців» на засіданні були присутні менше трьохсот. З чотирьохсот п'ятдесяти... Менше трьохсот... Показово, що Опозиційний Блок був присутній майже в повному основному складі. А, наприклад, найвідоміші останнім часом народні антикорупціонери-майданівці святкували в Сполучених Штатах Америки вирішення власних квартирних питань, вартістю 7 мільйонів 500 тисяч гривень. Тобто, квартира в Україні, вартість в гривнях, святкуємо в Штатах. Логіка втрачена. Все, як то кажуть, пере...їблося в «домє Абалонскіх». Ну то таке, Бог їм суддя першої інстанції, апеляційної та касаційної. Й за нововиявленими обставинами відразу також. Повертаємось до інших відсутніх «обісранців». З їх боку все також виглядає цілком логічно. Якщо жоден зі суддів не прийшов на засідання, чого туди депутатам йти, так? Та й ті, що прийшли, все одно не змогли законно здійснити навіть таку просту задачу, як звільнення звичайних суддів звичайних судів. Єдине, що змогла зробити Рада вчора, це допомогти судам у плануванні своєї роботи, а саме - навантаження на суддів, оскільки незабаром вони отримають 29 нових позовів. Двадцять дев'ять звичайних таких позовів, про звичайне таке незаконне звільнення у зв'язку зі звичайним таким порушенням процедури звільнення. І виправити цю свою епічну помилку Рада буде вже не в змозі, бо питаннями призначення й звільнення служителів Феміди від завтра вже буде займатись Вища Рада Правосуддя...
Ось така казочка, малята. А ви кажете «питання зброї не на часі», «підкорись – потім оскаржуй»... На часі, ой як на часі. І, наостанок - ХЄРВАМ, курви, а не підкорення!
Далі буде...
Не бойся сумы, не бойся тюрьмы, не бойся ни хлада, ни глада – а бойся единственно только того, кто скажет: Я ЗНАЮ, КАК НАДО!»