"Вйо до Європи за бібіками" або "Готуйте Ваші гроші"
сага, епічна, в двох діях.
Дія перша, законотворча.
Друзі-автомобілісти і ще-неавтомобілісти, скажу вам відверто, що вся ця х... (закреслено) маєта з лєгітімним овочєм була реалізована на замовлення особисто глави Державної Фіскальної служби України Насірова Р.М.
Для чого спитаєте ви? А ось для чого. Для того, аби відвернути увагу від дуже цікавого рішення Волинського окружного адміністративного суду України.
Як ви знаєте, фіскальні органи фактично не давали громадянам скористатися перевагами Закону України №1389 від 31 травня 2016 року "Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів", яким встановлено нові ставки акцизного податку при розмитненні транспортних засобів. Фіскали запевняли всіх, що для використання пільг, передбачених законом, громадянин мав особисто перетнути кордон на автомобілі, який бажає розмитнити за новими правилами. Погодьтесь, що ця вимога повністю нівєлює всі переваги від прийняття вищезгаданого закону, оскільки, в такому випадку, всі організаційні витрати на туди-сюди приблизно дорівнюють профіту від розмитнення за новими ставками. Тобто, фактично, втрачається увесь сенс від нового закону.
Дія друга, судова.
І ось, в листопаді цього року Волинський окружний адміністративний суд України приходить до рішення і звертає увагу митного органу на те, що Закон України №1389 не містить формулювання про необхідність особистого переміщення особою через кордон такого транспортного засобу, а тому придбання особою для власного використання такого іноземного товару на території митного складу в Україні не позбавляє особу пільги щодо його розмитнення за пільговими ставками акцизного податку.
Суд не погоджується з твердженнями представника відповідача (Волинської митниці Державної фіскальної служби) про те, що з поданих декларантом в інтересах позивача (Громадянина України) документів не вбачається, що набувачем поданого до митного оформлення автомобіля є позивач, та те, що для зниження ставки акцизного податку позивач повинен був особисто за кермом перетнути Державний кордон України.
БІНГО!
Схема проста:
1. Іноземна компанія перетинає кордон на автомобілі на свою адресу, не змінюючи власності ,і встановлює митний режим "Митний склад".
2. Автомобіль продається громадянину.
3. Громадянин подає митну декларацію, змінюючи митний режим на "Імпорт".
4. Громадянин розмитнює автомобіль за пільговими ставками акцизного податку.
ПРОФІТ )))
Ну що, вйо до Європи за бібіками?
ПРУФ:
Постанова
Волинський окружний адміністративний суд України
01 листопада 2016 року
Справа №803/1483/16
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62471572
#автозєвропи, #розмитення, #громадянинпротидержави, #дфс, #насіров, #хєрвамкурви
Не бойся сумы, не бойся тюрьмы, не бойся ни хлада, ни глада – а бойся единственно только того, кто скажет: Я ЗНАЮ, КАК НАДО!»