Я забув пароль Зареєструватись

бесплатная приватизация земли RSS

HONDA Право

Добавить в Facebook Добавить в Twitter
#550938»29-05-2008 11:06бесплатная приватизация земли
+0
Возможно речь идет о нормах бесплатной приватизации (п. г) ч. 1 ст. 121 ЗК):
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

Выше речь идет, во-первых, о бесплатной (!) приватизации (никто не мешает купить у совета землю сверх нормы), во-вторых, на 1 человека; в-третьих, конкретного целевого назначения (не обязательно приватизировать всю землю "для обслуживания дома").
Я не исключаю, что ограничение 15 м на дом может быть закреплено в градостроительном законодательстве (том же ДБНе). На досуге поищу. Если узнаете источник (конкретный НПА) раньше - сообщите. Но опять же, не обязательно всю землю приватизировать "для обслуживания дома".

Появилась шальная идея: вместо 1 большой проблемы, попробовать решить 2 маленьких: 1)
приватизировать на аффилированное лицо по ст.118 (читай тему выше) участок "не под домом" - насколько я понимаю, под "фондом горисполкома" подразумеваются земли запаса, и 2) приватизировать на владельца дома участок под ним. КОЛЛЕГИ  Question

Насколько правомерно и как долго вы пользуетесь участком в 30 соток?Ч. 1 ст. 119 ЗК:
Громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених цим Кодексом.


Мне представляется 2 варианта практического решения Вашего вопроса: 1) плодотворно пообщаться с председателем, так сказать "не для протокола". Причем я говорю не о взятке - зачастую, на местах люди просто не знают о существовании того или иного ЗАКОННОГО механизма и боятся сделать "что-то не так". Так вот Ваша задача донести до председателя законность мероприятия. И 2), если вариант 1 по тем или иным причинам неприемлим, перевести общение в официальное русло. Как вариант, пусть на красивом бланке от Вашего имени пишет какой-нибудь адвокат с печатью. Видя, на что ссылается совет при отказе, можно строить дальнейшую линию поведения.
We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (O.W.)
#550948»29-05-2008 11:13бесплатная приватизация земли
+0
must(a)ng, Я понял спасибо, с меня причитается Very Happy
#550964»15-10-2008 13:25бесплатная приватизация земли
+0
Сообщите, пожалуйста, о результатах - для удовлетворения научно-практического интереса - моего и других мафиози. Ветка, как-никак, для многоразового использования.
Удачи!  Cool

Added after 3338 hours 3 minutes:

UPD: никто не палится Wink
Ввиду того, что темы в этом разделе предназначены для дальнейшего использования потомками, проявляю чудеса сознательности и обновляю нормативку в связи с принятием одного очень интересного ЗУ от 16 сентября 2008 г. N 509-VI

К сабжу относится следующее:
Ст. 118 Земельного кодекса
Стаття 118. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами

1. Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.

2. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

3. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.

4. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.

5. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом.

6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву про вибір місця розташування земельної ділянки до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. До заяви додаються матеріали, передбачені частиною п'ятою статті 151 цього Кодексу, а також висновки конкурсної комісії (у разі відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

7. Вибір місця розташування земельної ділянки та надання дозволу і вимог на розроблення проекту її відведення здійснюються у порядку, встановленому статтею 151 цього Кодексу.

8. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

9. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

10. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.


И ч. 5 ст. 151 ЗК (на которую была ссылка в 118-ой):
5. До заяви (клопотання) додаються:

а) обґрунтування необхідності вилучення (викупу) та/або відведення земельної ділянки;

б) позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування земельної ділянки з її орієнтовними розмірами;

в) засвідчена нотаріально письмова згода землекористувача (землевласника) на вилучення (викуп) земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу);

г) копія установчих документів для юридичних осіб, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу.
We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (O.W.)

Форум : HONDA Право