Xavier,
письмо с отметкой о получении с просьбой объяснения причин удержания НДС при выплате. Копия в "КОМІТЕТ У СПРАВАХ НАГЛЯДУ ЗА СТРАХОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ".
Ссылаться скорее всего буду на это письмо:
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 03.08.2006 р. N 14695/7/16-1517-26
ДПАУ розглянула лист ЗАТ щодо порядку врахування страховою компанією сум ПДВ при проведенні розрахунку розміру страхового відшкодування і у межах компетенції повідомляє.
Закон України "Про податок на додану вартість" визначає перелік осіб, які є платниками ПДВ, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік операцій, які звільнені від оподаткування або не є об'єктом оподаткування, права та обов'язки платників ПДВ.
Відповідно до пп. 3.2.3 ст. 3 зазначеного Закону операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів, не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
Відповідно до Закону України "Про страхування" страхова сума - грошова сума, в межах якої страховик відповідно до умов страхування зобов'язаний провести виплату при настанні страхового випадку.
Страхова виплата - грошова сума, яка виплачується страховиком відповідно до умов договору страхування при настанні страхового випадку.
Розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат визначаються за домовленістю між страховиком та страхувальником під час укладання договору страхування або внесення змін до договору страхування або у випадках, передбачених чинним законодавством.
Страхове відшкодування - страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку.
Таким чином, страхова компанія (страховик), надаючи послуги зі страхування, у разі настання страхового випадку виплачує не відшкодування матеріальних збитків, які понесла застрахована особа, а страхову виплату, розмір якої визначається на підставі розміру матеріального збитку, розрахованого шляхом проведення відповідної експертизи.
Враховуючи те, що відповідно до пп. 3.2.3 ст. 3 зазначеного Закону виплата страхових платежів не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, операція з отримання таких страхових платежів чи операція з їх виплати не змінює суму податкового кредиту або податкових зобов'язань ані у застрахованої особи, ані у страхової компанії (страховика).
Таким чином, враховуючи те, що надання послуг із страхування і перестрахування не є об'єктом оподаткування, то сума страхових виплат не повинна передбачати нарахування податку на додану вартість. Разом з тим, розрахунок сум таких страхових виплат може передбачати розмір компенсації послуг з відновлення (ремонту) майна, якому завдано збитків з урахуванням податку на додану вартість.
Директор Департаменту ПДВ
Ю. Лапшин
То есть ситуация двоякая
Страховки будут ссылаться на 1 часть, Вы - на 2 (выделенный жирным текст).
По скидке в сад, ДМИ не получатель средств. По аналогии - Лев ремонтирует по двойному тарифу. Но СК в банк не платит почему-то по двойному тарифу. А ремонтировать может бует банку и не ДМИ, а Лев.
По диску - договор в почту, почитаю.
Не бойся сумы, не бойся тюрьмы, не бойся ни хлада, ни глада – а бойся единственно только того, кто скажет: Я ЗНАЮ, КАК НАДО!»