Satirka:Sultan, напиши им письменный запрос, в котором и поставь вопрос о том, на каких НПА основаны их требования в части порядка выплаты суммы страховки
если они требуют, пусть сами клиенту и объясняют, на основании чего, а не клиент должен рыться в нормативке
навскидку я даже представить себе не могу таких требований в законе
Не треба нормативки. Все написано в останньому реченні процитованого пункту 4.3.1:
"
Позичальник зобов`язаний до дати закінчення періоду страхування, за який сплачено страховий платіж, надавати банку, як вигодонабувачу, по одному оригінальному примірнику цих договорів страхування, а також документів, що підтверджують сплату страхових платежів в повному обсязі за період, на який було поновлено дію договорів страхування."
Варіант А.
Договір поновлено на період в 1 рік. Платежі розбивай на скільки хочеш, хоч на 12 раз, але заплати одразу і покажи 12 платіжок. Ясно, що це нівелює весь ефект від розбивки платежів.
З юр. т.з. (не плутати з т.з. здорового глузду), тут позиція банку достатньо сильна, особливо, якщо зважати на те, що обстоювати цю позицію банк буде на в суді (навіть нашому), а в арбітражі при асоціації банків (правда, Султан? Що там в тебе в кінці договору написано?), який (арбітраж), очевидно, ще більш заангажований на користь банків.
Варіант Б.
Договір можна спробувати поновити не на рік, а на потрібний тобі період, скажімо, квартал, без розбивки платежів за ним як такої. В такому разі платіжка по оплаті за квартал охоплюватиме "період, на який було поновлено дію договору", що вимагається п. 4.3.1.
Відповідно, кредитний договір не порушується, оскільки в ньому немає вказівки, що строк страхування має становити саме рік. Закладено тільки принцип безперервності страхування. При чому досить коряво, адже на початку норми стоїть "щорічно", що формально дозволяє клієнту підтверджувати виконання тільки раз на рік, а потім говорити, що в цьому році страхування вже поновлено (нехай і на квартал), і оплату по ньому підтверджено.
В обох варіантах треба ще зважати на конструкцію "
поновлювати дію договорів страхування... на умовах попередньо погоджених з банком". Треба уважно передивитися весь кредитний договір на предмет таких погоджених умов. Якщо їх немає, тоді, на жаль, можна тлумачити цю норму, як необхідність попередньо погоджувати умови перед поновленням страхового договору. З фабули зрозуміло, що банк на зустріч наврядчи піде. Якщо якісь умови все ж таки погоджено в кредитному договорі в інших пунктах, то дивитися, чи стосуються вони строку страховки.
We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (O.W.)