Я забув пароль Зареєструватись

Клопотання про залучення захисника RSS

HONDA Право

Добавить в Facebook Добавить в Twitter
#683318»27-11-2008 10:12Клопотання про залучення захисника
+0
Собсно цікавий випадок.
Якщо при зупиненні інспекторами ДАІ я заявлю клопотання, що хочу захисника (адвоката, іншого спеца в галузі права...неважно). Це передбачено ст. 268 КУпАП. А захисник буде з"являтися дакілька годин. Наприклад, я позвонив і він сказав, що з"явиться взагалі завтра. Ігнор такого клопотання є порушення норм Конституції. І постанова винесена з порушенням вимог статті 268 КУпАП та норм Конституції буде просто фількіною грамотою і підлягає скасуванню.
1. Інспектор ДАІ повинен призначити розгляд справи (протоколу) на іншу дату?
2. Напривити іі до ДАІ Житомирської області (я там прописаний і авто зареєстроване) і забезпечити мені реалізацью мого права на захист?
3. Проігнорувати моє клопотання?
#683327»27-11-2008 10:17Клопотання про залучення захисника
+0
СВАРОГ, а Вы читали указанную Вами статью?

Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

дело об админ.правонарушении рассматривается отнюдь не инспектором ГАИ, а наоборот судом

и именно на этапе судебного разбирательства Вы имеете полное право привлечь к защите адвоката или иное лицо
Ой, всё
#683343»27-11-2008 10:27Клопотання про залучення захисника
+0
читав...але я трохи іншої думки.
Постановою, яка виноситься інспектором ДАІ ми хіба не притягуємось до адмін відповідальності?

Тобто при розгляді справ і винесенні постанов інспекторами ДАІ нам не забезпечується право надане конституцією?


Редаговано: СВАРОГ (27-11-2008 10:35)
#683355»27-11-2008 10:33Клопотання про залучення захисника
+0
СВАРОГ,

нет. он выносит постанову про админправопорушення.
Не бойся сумы, не бойся тюрьмы, не бойся ни хлада, ни глада – а бойся единственно только того, кто скажет: Я ЗНАЮ, КАК НАДО!»
#683358»27-11-2008 10:36Клопотання про залучення захисника
+0
Студент:СВАРОГ,

нет. он выносит постанову про админправопорушення.


А на підставі чого стягуються штрафи?
протокол?
щось я мабуть відстав від темпу життя! Very Happy
Ще не зупиняли... Laughing


Редаговано: СВАРОГ (27-11-2008 10:38)
#683361»27-11-2008 10:38Клопотання про залучення захисника
+0
СВАРОГ:
Студент:СВАРОГ,

нет. он выносит постанову про админправопорушення.


А на підставі чого стягуються штрафи?
протокол?


точнее он складает протокол
а штраф на основании постановы суда
Не бойся сумы, не бойся тюрьмы, не бойся ни хлада, ни глада – а бойся единственно только того, кто скажет: Я ЗНАЮ, КАК НАДО!»
#683366»27-11-2008 10:40Клопотання про залучення захисника
+0
СВАРОГ, к админ ответственность привлекают на основании решения суда
алгоритм приблизительно таков:
1.инспектор составляет протокол
2. судья на основании протокола и Ваших пояснений (если Вы явитесь в суд), а также пояснений Вашего адвоката (если Вы его привлечете его в дело) выносит постановление
Ой, всё
#683367»27-11-2008 10:49Клопотання про залучення захисника
+0
Студент:
СВАРОГ:
Студент:СВАРОГ,

нет. он выносит постанову про админправопорушення.


А на підставі чого стягуються штрафи?
протокол?


точнее он складает протокол
а штраф на основании постановы суда

Бляха. то процедура та ж сама що була і колись? Винесли протокол, направили його в суд і суд розглядає?
Я чомусь думав, що вони виносять протокол і тут же постанову...

Added after 8 minutes:

Satirka:СВАРОГ, к админ ответственность привлекают на основании решения суда
алгоритм приблизительно таков:
1.инспектор составляет протокол
2. судья на основании протокола и Ваших пояснений (если Вы явитесь в суд), а также пояснений Вашего адвоката (если Вы его привлечете его в дело) выносит постановление

Тут почали галасувати, що розгрузили суди справами про адміністративні правопорушення за порушення правил дорожнього руху. Вони становили 65% усіх справ, що розглядають суди. Я собі не читаючи змін до законодавста вирішив, що ці справи вже повністю передані до ДАІ, що суди будуть виступати лише як інстанція оскарження постанов ДАІ...во мля тормознув... Laughing
#683412»27-11-2008 11:08Клопотання про залучення захисника
+0
СВАРОГ, пожалуйста.
Ой, всё
#683423»27-11-2008 11:11Клопотання про залучення захисника
+0
Satirka:СВАРОГ, к админ ответственность привлекают на основании решения суда
алгоритм приблизительно таков:
1.инспектор составляет протокол
2. судья на основании протокола и Ваших пояснений (если Вы явитесь в суд), а также пояснений Вашего адвоката (если Вы его привлечете его в дело) выносит постановление


Несколько не согласен с данным алгоритмом на текущее время:
Все же сейчас работник ГАИ на месте выписывает 2 документа, протокол и постанову.Последним документом работник ГАИ как раз и выносит постановление об админответственности. При этом, как в описанном в моем случае в отдельной теме, несмотря на категорические возражения водителя о ненарушении, внесенные в протокол, отказ работником ГАИ внести в протокол показания свидетеля, работник ГАИ все равно выносит постановление.
Правда, мне тогда не совсем понятем механизм при составлении протокола и постановы:
Есть постановление, которое нужно или самому опротестовать через суд, или оплатить штраф в течении 10 дней со дня составления во избежании удвоения суммы штрафа
Есть протокол, который суд разглянет в течении 2-х месяцев и возможно его отменит, т.е. отменит и постанову, составленную вместе с протоколом.
Тогда не увязываются сроки исполнения по протоколу и постанове.
Better to do something and regret, then regret later about doing nothing
#683500»27-11-2008 11:38Клопотання про залучення захисника
+0
А можна ссилку на ту постанову...я десь зустрічав на форумі. не можу знайти...
#683510»27-11-2008 11:45Клопотання про залучення захисника
+0
Seaghost:
Satirka:СВАРОГ, к админ ответственность привлекают на основании решения суда
алгоритм приблизительно таков:
1.инспектор составляет протокол
2. судья на основании протокола и Ваших пояснений (если Вы явитесь в суд), а также пояснений Вашего адвоката (если Вы его привлечете его в дело) выносит постановление


Несколько не согласен с данным алгоритмом на текущее время:
Все же сейчас работник ГАИ на месте выписывает 2 документа, протокол и постанову.Последним документом работник ГАИ как раз и выносит постановление об админответственности. При этом, как в описанном в моем случае в отдельной теме, несмотря на категорические возражения водителя о ненарушении, внесенные в протокол, отказ работником ГАИ внести в протокол показания свидетеля, работник ГАИ все равно выносит постановление.
Правда, мне тогда не совсем понятем механизм при составлении протокола и постановы:
Есть постановление, которое нужно или самому опротестовать через суд, или оплатить штраф в течении 10 дней со дня составления во избежании удвоения суммы штрафа
Есть протокол, который суд разглянет в течении 2-х месяцев и возможно его отменит, т.е. отменит и постанову, составленную вместе с протоколом.
Тогда не увязываются сроки исполнения по протоколу и постанове.



сошлись на что-нибудь плиз.
Ой, всё
#683598»27-11-2008 12:44Клопотання про залучення захисника
+0


Added after 1 minutes:

 Satirka, Инспектор ДПС выписывает Постанову.
Плохой день на рыбалке лучше, чем хороший на работе!
#683626»27-11-2008 12:55Клопотання про залучення захисника
+0
це вже цікаво.... Laughing
#683627»27-11-2008 12:55Клопотання про залучення захисника
+0
что-то я запуталось само...

кто из юристов может прокомментировать вот это (выделено жирным):

Стаття 258. Випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається
Протокол не складається в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 70, 73, 77, частинами першою та третьою статті 85, статтею 153, якщо розмір штрафу не перевищує трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, статтею 107 (у випадках вчинення правопорушень, перелічених в частині третій статті 238), частиною третьою статті 109, статтями 110, 115, частинами першою, третьою і п'ятою статті 116, частиною третьою статті 1162, частинами першою і третьою статті 117 (при накладенні адміністративного стягнення у вигляді попередження на місці вчинення правопорушення), статтями 118, 119, статтями 134, 135 цього Кодексу, якщо особа не оспорює допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається.
Протоколи не складаються і в інших випадках, коли відповідно до закону штраф накладається і стягується, а попередження оформлюється на місці вчинення правопорушення.
(Кодекс про адміністративні правопорушення, ВР УРСР, від 07.12.1984, № 8073-X "Кодекс України про адміністративні правопорушення")
Ой, всё
#683634»27-11-2008 13:00Клопотання про залучення захисника
+0
Науково-практичний коментар у когось є?
#683639»27-11-2008 13:10Клопотання про залучення захисника
+0
Satirka, К сожалению сослаться на какой-либо закон не могу, я не спец в этом, руководствуюсь только тем, с чем сам сталкивался.
Вот 2 документа, протокол и постановление, которые были выписаны работником ДПС одновременно

Added after 5 minutes:

Логично было бы, если составляется протокол, при этом водитель согласен со своим нарушением, тогда инспектор ДПС на месте выписывает постанову и водитель идет с ней и оплачивает штраф.
Я думаю, что в данном раскладе инспектор ДПС вообще не имел права выносить постановление, а оставить это за решением суда
Better to do something and regret, then regret later about doing nothing
#683652»27-11-2008 13:14Клопотання про залучення захисника
+0
Стаття 258. Випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається
Протокол не складається в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 70, 73, 77, частинами першою та третьою статті 85, статтею 153, якщо розмір штрафу не перевищує трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, статтею 107 (у випадках вчинення правопорушень, перелічених в частині третій статті 238), частиною третьою статті 109, статтями 110, 115, частинами першою, третьою і п'ятою статті 116, частиною третьою статті 1162, частинами першою і третьою статті 117 (при накладенні адміністративного стягнення у вигляді попередження на місці вчинення правопорушення), статтями 118, 119, статтями 134, 135 цього Кодексу, якщо особа не оспорює допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається.
Протоколи не складаються і в інших випадках, коли відповідно до закону штраф накладається і стягується, а попередження оформлюється на місці вчинення правопорушення.
У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 283 цього Кодексу.
Якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 цього Кодексу. Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення.
(Кодекс про адміністративні правопорушення, ВР УРСР, від 07.12.1984, № 8073-X "Кодекс України про адміністративні правопорушення")


вообще фигня получается
согласно ч.3 указанной статьи постановление составляется на месте только в случаях, указанных в части 1 этой же статьи
где я в упор не наблюдаю ни ст.122 ни ст.124

У разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.
(Кодекс про адміністративні правопорушення, ВР УРСР, від 07.12.1984, № 8073-X "Кодекс України про адміністративні правопорушення")


та же статья, описывающая случаи, когда составляется постановление без протокола и без участия виновника
но она какбы предусматривает отсутствие контакта сотрудника ГАИ и виновника...
Ой, всё
#683688»27-11-2008 13:29Клопотання про залучення захисника
+0
[quote="Satirka]

та же статья, описывающая случаи, когда составляется постановление без протокола и без участия виновника
но она какбы предусматривает отсутствие контакта сотрудника ГАИ и виновника...

А якже ж тоді оце -
Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.    
Витяг з 268 статті...
#683702»27-11-2008 13:37Клопотання про залучення захисника
+0
СВАРОГ, ну шо я могу сказать....недоработка кодекса

тоись, в ситуации с письмом счастья виновник лишен возможности защищать свои права на 1й инстанции и приобретает их в полном объеме лишь при апелляционном обжаловании такого постановления
Ой, всё
#683723»27-11-2008 13:49Клопотання про залучення захисника
+0
удалено


Редаговано: semvladislav (28-11-2008 14:55)
#683730»27-11-2008 13:52Клопотання про залучення захисника
+0
semvladislav:ну что начнем разбираться с кодексом? глядишь окажется - что НЕЗАКОННОЕ привлечение к админ ответственности за реально нарушение ПДД - можно отменить. т.е. неправильное оформление дела - процессуальные нарушения - отмена незаконного решения (постановления)

ну так я і не зрозумів чи має право ДАІ виносити постанови на місці...
Як видно вище, згідно ст 258 немає права...
читаю далі.
#683737»27-11-2008 13:56Клопотання про залучення захисника
+0
удалено


Редаговано: semvladislav (28-11-2008 14:55)
#683743»27-11-2008 13:59Клопотання про залучення захисника
+0
semvladislav, я опять щас ударюсь в аналогии, скорее всего, не вполне корректные, но все же
вот как оно было в корпоративных спорах раньше
решение собрание акционеров вполне могли отменить/признать незаконными по иску акционера-миноритария, который не явился на собрание, например, по причине неуведомления его должным образом о собрании. ну не получил он письмо и не явился
ВХСУ своим постановлением "Узагальненням" написал, что суд в таком деле должен оценить - а насколько нарушение порядка созыва (а именно, неуведомления акционера) могло повлиять на принятие обществом соответствующего решения

ну тоись
общее собрание приняло решение об увеличении уставного капитала (например)
а дядя Вася, не получив уведомления, не пришел на собрание и теперь голосит, что решение об увеличении незаконно по этой причине

понимаешь о чем я?

сори за запутанное изложение, но у меня парралельно еще одна революция на работе проистекает :)
Ой, всё
#683744»27-11-2008 14:00Клопотання про залучення захисника
+0
Це теж читав, і все зрозуміло.
Але якщо ДАІ розглядає справу як суд 1 інстанції то повинні дотримуватися і усїх процедур як суд 1-ї інстанції...
Ніхто їм привілеїв ніяких не надавав.

Форум : HONDA Право