На засіданні в Женеві Комітет СОТ підтримав вступ України до цієї організації. Тепер можна говорити про те, що Україна фактично стала 152-м членом СОТ, - зазначив один з представників організації.
Офіційне ж підписання документів відбудеться 5 лютого на Генеральній раді. Раніше президент Віктор Ющенко підкреслював, що членство в СОТ принесе Україні понад 1,5% приросту ВВП, а отже мільярдні відрахування до бюджету.
http://www.ntn.com.ua/news/biz/08/01/26/16/55.html
Ну и как следствие

Українські автовиробники в паніці
Входження України до СОТ, яке президент обіцяє вже 5 лютого, може вибити їх з колії.
Адже ввізне мито на імпортні машини знизиться від 25 до 10%. До того ж, від 1 січня цього року українські підприємства не мають податкових пільг. Тепер, прогнозують, ціни на імпортні автомобілі зменшаться і вітчизняним буде складніше конкурувати з ними.
Автокомпанії вимагають від уряду створити їм рівні умови з іноземними, розробити програму підтримки вітчизняного автопрому на етапі переходу до СОТ, як це вчинили Китай та Сполучені Штати.
У вітчизняного автопрому дві новини: хороша і погана. Хороша: торік вдалося збільшити виробництво автомобілів на 40%, продати на 19 більше, ніж позаторік, і вийти на сьоме місце за обсягом продажу в Європі.
Новина погана: зі вступом України у СОТ автовиробництво може зникнути, бо стане нерентабельним: ввізне мито на імпортні авто зменшиться на 15%, а отже - знизяться й ціни.
Олег Папашев, заступник голови правління автопідприємства: «Многие из тех, кто занят в сфере производства автомобилей, понимают, что 70% обьемов этого вида деятельности придется сократить, дешевле будет ввозить готовую машину, чем заниматься сборкой машкомплекта, транспортровкой».
У той час, як вітчизняні автопідприємства панікують, побоюючись скорочення обсягів продаж, дилери іноземних автозаводів потирають руки: тепер можна буде сміливо заходити на український ринок.
В одному зі столичних салонів цього року збираються продати удвічі більше авто, ніж торік. Навіть при тому, що ціни суттєво не знизяться.
В’ячеслав Глухов, директор департаменту продажу автосалону: «Цены на автомобили останутся на прежнем уровне. Потому что держбюджет на 2008 год был приянт с учетом пошлин 25%, без учета вступления в ВТО».
Голова Асоціації автоімпортерів Олег Назаренко прогнозує: поки гендиректор СОТ поставить підпис під заявою України про вступ до організації мине щонайменше рік. Принаймні, у Китаї на це знадобилося півтора.
Тож у вітчизняних автопідприємств ще є час переформатувати своє виробництво. А ось прогнози про збільшення ціни на українські авто після вступу до СОТ заперечує.
Олег Назаренко, гендиректор Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів: «Після того, як 31 березня 2005 року законом про бюджет були відмінені пільги автовиробникам, вони підняли ціни на авто. Потім з лютого минулого року рішенням суду було дозволено виробникам не платити ПДВ – 20%. Якби ціни на автомобілі відразу впали на 20%, то тепер було б логічно з 1 січня, щоб ціни піднялися на 20%. Але ціни не падали. Ці 20% преференції йшли відразу у виробництво, накопичувалися на рахунках. І тому, чому вони повинні підніматися?»
Натомість, після вступу до СОТ пан Назаренко прогнозує незначне - на 5-8%, а не на 15 - зниження вартості завезених автомобілів. Щойно знизять ввізне мито, каже, іноземні автозаводи одразу ж піднімуть відпускну ціну для України, оскільки в європейських країнах її тримають на однаковому рівні. На відміну від Росії та США, де обсяги продажу більші.
Не прогнозують різких коливань у ціні й експерти. Хоча незначне.
Олег Омельницький, експерт із автомобільного ринку: «Нынешний рост цен происходит ежегодно. Есть мировая инфляция, есть удорожание новго мировго ряда, идет постоянный рост логистических расходов. Все это сказывается на цене автомобиля. Плюс на украинском рынке наблюдается ажиотажный спрос, который подталкивает дистрибюторов, чтобы коньюктурно регулировать ценовую политику».
Цінове питання поки що дуже абстрактне, - каже Олег Омельницький. Усе залежатиме від того, коли Україну приймуть до Світової організації торгівлі. Зрозуміло одне: імпортні авто таки витіснятимуть вітчизняні. Тож якщо для можновладців принципово підтримати українського виробника, треба приймати відповідну програму.
А для початку показати приклад і пересісти з іномарок на вітчизняні авто. //Ірина Романова, Ярослав Бондаренко, Сергій Тітенко, НТН
http://www.ntn.com.ua/news/biz/08/01/25/18/39.html
Ну, какова ваша реакция?????