1 жовтня 2009 р.
Юридичний висновок
стосовно оформлення офіційного опікунства над дитячим будинком
1. Застереження
З огляду на те, що запит на проведення юридичного аналізу було надіслано з робочої поштової скриньки ХХХХХХХ, а також посилаючись на попередні розмови з паном ХХХХХХ, заступником голови правління ХХХХХХХХХХХХХ, ми маємо всі підстави вважати, що запит на надання юридичного висновку було направлено представником ХХХХХХХ згідно з пунктом 1.1 Договору про надання юридичних послуг, укладеного ХХХХХХ 2009 року між ХХХХХХХ та цією юридичною фірмою.(далі - Договір).
Виходячи з вищезазначеного і спираючись на чинне українське законодавство, ми надаємо юридичний висновок, який слідує нижче.
2. Питання для юридичного аналізу
В юридичному висновку мають бути висвітлені наступні питання:
- порядок оформлення офіційного опікунства над дитячим будинком,
- вартість послуг,
- процедура оформлення.
3. Аналіз законодавчої бази
Оскільки українське законодавство не передбачує поняття «опіка над організацією», то фактично такі дії маскуються під різні категорії цивільних відносин і видів діяльності.
1. Створення міжнародної організації, не обов'язково благодійної, яка буде втілювати свої проекти на території України. Це може бути заснування програми з підтримки дітей-сиріт у Львівській області , яка буде включати надання допомоги державним та сімейного типу дитячим будинкам. Наприклад, міжнародна організація Холт Інтернешенел здійснює в Україні за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту програму «Родина для дитини», яка діє у декількох областях України і розрахована на три роки. Це передбачає і контакти з дитячими будинками. Благодійний фонд Степіч – ЦЕЕ у такому випадку не потребує додаткової реєстрації в Україні.
Фінансування дитячого будинку може здійснюватись за допомогою договору пожертви , при цьому Фонд зможе контролювати використання пожертвуваних коштів відповідно до мети, встановленій у договорі. Визначним є факт, що інтернат ний заклад є юридичною особою, отже, підпадає під перелік суб'єктів такого договору.
2. Існує можливість започаткування гранту, який буде надаватись тим дитячим будинкам, які виконають певні умови (хоча б конкурс малюнків дітей або будь-що інше).
3. Можна стати партнером якоїсь громадської організації, яка опікується дитячими будинками. Це певною мірою буде опосередкована співпраця з інтернатними закладами.
4. В Україні, зрештою, діє принцип свободи договору. Можна укласти який завгодно договір, хоча б про надання благодійної допомоги, з інтернатним закладом.
Це тільки самі приблизні шляхи рішення проблеми. Конкретні кроки буде зазначено після визначення Вами шляхів ведення діяльності майбутньої благодійної організації-юридичної особи.
Порядок реєстрації майбутньої благодійної організації-юридичної особи - в попередньому юридичному висновку від 14 вересня 2009 р.
З повагою –
Jedem das Seine