Я забув пароль Зареєструватись

Юрист до юристів щодо кредитного договру. RSS

HONDA Право

Добавить в Facebook Добавить в Twitter
#723487»20-01-2009 13:29Юрист до юристів щодо кредитного договру.
+0
Доброго дня!
Шановні колеги (і не тільки). Як усім відомо, майже в кожному кредитному договрі (колишніх) є такий пунк за яким банкам або ін. фін. установам надано право збільшувати процентну ставку за умови збільшення/зменшення вартості валюти на укр ринку.
На даний час, нещодавно, були внесені зміни до Цивільного кодексу Україні за якими такі пункти або вимоги банків визнаються нікчемними. (ст. 1056-1) (також див. наказ НБУ).
Але зверніть увагу. стаття 1054 - 1056 (без прім 1) стосується як БАНКІВ так і ІНШИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ, а статття 1056-1 говорить лише про банки!
Запитання. Якщо кредит надано іншою фінансовою установою, наприклад, ТОВ "ПУПКІН" яке отримало відповідну ліцензію на право кредитування за рахунок залучення інших коштів...непам"ятаю точного формулювання, і оце ТОВ підвищує процентну ставку. Чи можна до цього ТОВ застосовувати статтю 1056-1?
#723568»20-01-2009 14:33Юрист до юристів щодо кредитного договру.
+0
Я б намагався застосувати, враховуючи, що ст. 1054 згадує не лише банки а і інші фінансові установи. Коли писали цю статтю (1056) не лише забули згадати інші фін установи, а взагалі забули слово КРЕДИТНИЙ :)
Сугубо взаимно, А
#723937»20-01-2009 20:40Юрист до юристів щодо кредитного договру.
+0
я думаю попрорбовать можно!
Но мне кажется суд не примет, так как написано БАНКИ и все)))
Если я не ошибаюсь читал в каком-то розьяснении, наверное в не официальном, там как раз на это делался акцент!
Сомневаюсь, что что-то получится!
А можно номер и число постанови НБУ!
#724130»21-01-2009 08:43Юрист до юристів щодо кредитного договру.
+0
Ян: А можно номер и число постанови НБУ!

Щось я не можу знайти...значить мені дали не вірну інфу... Confused
#724141»21-01-2009 09:05Юрист до юристів щодо кредитного договру.
+0
СВАРОГ:
Ян: А можно номер и число постанови НБУ!

Щось я не можу знайти...значить мені дали не вірну інфу... Confused

Мужики я нашёл, http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=16&nreg=435-15
Сварог, спасибо что вспомнил, я об этом не знал  :)
#724235»21-01-2009 10:21Юрист до юристів щодо кредитного договру.
+0
Ян:я думаю попрорбовать можно!
Но мне кажется суд не примет, так как написано БАНКИ и все)))
Если я не ошибаюсь читал в каком-то розьяснении, наверное в не официальном, там как раз на это делался акцент!
Сомневаюсь, что что-то получится!
А можно номер и число постанови НБУ!


Я бы тоже попробовал применить, поскольку финустановы в ст. приравнены к банкам. И дальнейшее упоминание только банков, ИМХО, не исключает финустанов.

Но было бы неплохо получить разъяснения уполномоченных :)
Не бойся сумы, не бойся тюрьмы, не бойся ни хлада, ни глада – а бойся единственно только того, кто скажет: Я ЗНАЮ, КАК НАДО!»
#724317»21-01-2009 11:16Юрист до юристів щодо кредитного договру.
+0
J.Het:Мужики я нашёл, http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=16&nreg=435-15
Сварог, спасибо что вспомнил, я об этом не знал  :)

Та про Цивільний кодекс то я вкурсі...Зверни увагу ще на ст. 55 (вроді) ЗУ про банки і банківську діяльність.
Мені хтось казав про наказ НБУ щодо цього питання.

Форум : HONDA Право