Я забув пароль Зареєструватись

Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК RSS

HONDA Право

Добавить в Facebook Добавить в Twitter
#1775207»07-07-2015 19:26Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
Вітаю колег по цеху!
Є дискусійне питання, яке вже третій тиждень не дає мені спокою. Питання апеляційного перегляду тих рішень, що не підлягають такому перегляду в силу імперативної норми КПК.
Передісторія така.
Взявши нову і дуже цікаву своєю заплутаністю справу я не без бою отримав ряд ухвал слідчих суддів стосовно неправомірності відмови у задоволенні моїх чисельних клопотань про призначення слідчих дій; скасував постанову про зупинення досудового розслідування; зобов'язав слідчий орган та прокурора вчинити у належний строк певні процесуальні дії тощо.
В текстах таких ухвал є дуже важливі для мене, як сторони захисту, обставини та факти, які я сподівався застосовувати в ході судового процесу, зокрема такі факти як порушення порядку вручення повідомлення про підозру та порушення строків досудового розслідування без його продовження прокурором тощо.
Відомим є те, що КПК містить вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені до апеляційного суду (ст. 309), мої ухвали в такий перелік не попадають, а отже не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, про що в принципі і вказано в самих текстах ухвал.
Проте 15 червня 2015 року я дізнався про те, що прокуратура вирішила оскаржити одну із таких моїх ухвал. Я до цього серйозно не віднісся, думав, що прокурор хоче отримати ухвалу про відмову у відкритті апеляційного провадження для свого начальника - і все. Проте 16 червня в ході судового засідання я був дуже здивований тим фактом, що апеляційне провадження по перегляду судового рішення, що не може бути переглянуте, відкрили та справа буде слухатись.
Потім були і відводи, і інші неефективні способи захисту від судового свавілля, проте одну із дуже важливих для мене, а перш за все для мого клієнта, ухвал слідчого судді було скасовано.
В судовому рішенні апеляційної інстанції не було зазначено ні норму процесуального закону, на підставі якої взагалі апеляційний суд прийняв до провадження скаргу прокурора, ні норму закону на підставі якої таку ухвалу суд скасовує.
Згодом почалось поновлення строків прокурором, і таким чином, які і описане мною вище, було скасовано ще дві ухвали слідчого судді, що не оскаржуються. Також без жодного правового обгрунтування, проте я погодивши позицію із клієнтом взагалі відмовився брати участь в таких "судових засіданнях".
Ось поступово підійшов і до самого дискусійного питання Very Happy :
- Чи хтось із практикуючих юристів мав досвід бачити або чути про скасування ухвал слідчого судді, що не підлягають оскарженню? Зі слів знайомих суддів, такі випадки не є поодинокими, проте позиція цих суддів цілком співпадає із моєю. В реєстрі не знайшов.
- Може хтось має ідеї, до якої норми закону можна прив'язати таке право апеляційного суду скасовувати ухвали слідчого судді? Печерський суд мені щось підказував про ЗУ "Про право на справедливий суд", проте я нічого там не знайшов.

Ситуаційним прикладом може послужити наступне:

Слідчий суддя своєю ухвалою скасовує постанову слідчого про зупинення досудового розслідування. Які перспективи оскарження такої ухвали?

Наперед дуже дякую майбутнім учасникам дискусії, якщо такі звичайно будуть Very Happy
Мені дуже важливо насправді розібратись і бути на 100% впевненим в тому, що апеляційний суд приймає завідомо неправосудні рішення, та рухатись далі.
87a7c3cf30bbb682223df9fa145cb2b8.jpg



a66dc82a67e6304c79aa8a07d7a486e4.jpg



030edfb5a5b1793d8a0d0ce2058ae07d.jpg



4808eee4753e0ee65759d56a05323515.jpg




Редаговано: CoolMad (10-07-2015 15:29)
#1775209»07-07-2015 19:50Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
CoolMad, я знаю непоодинокі випадки "особливого" трактування норм КПК України судами Київської області. Але про скасування ухвал, що не підлягають оскарженню чую вперше. У Харківській області норми КПК України трактуються більш конкретно, можу впевнено сказати, що у нас такі випадки не відомі. Крім цього, нерідко виникають ситуації, коли викладацький склад НЮУ ім. Я. Мудрого піддає доволі жорсткій критиці дії київських суддів у зв'язку з тим, що вони трактують норми КПК України занадто альтернативно. Взагалі, зараз представники влади доволі часто дозволяють собі грубо порушувати Закон, особливо в ситуаціях, де присутній політичний мотив. Думаю правду буде знайти складно Very Happy
#1775210»07-07-2015 19:56Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
Borovsky, у мене присутній політичний мотив) спробую завтра викласти одну із таких ухвал суду апеляційної інстанції. Така практика, як я зрозумів зі слів працівників суду першої інстанції почала з'являтись буквально місяць тому, і такі рішення апеляційного суду ніколи не потрапляють у реєстр.
Зараз займаюсь авантюрою у вигляді складання касаційної скарги на такі ухвали суду апеляційної інстанції, які звичайно ж теж не оскаржуються, проте буду викручуватись основними принципами справедливості та законності судового рішення, нічого не залишається Laughing
#1775215»07-07-2015 20:27Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
CoolMad, якщо політична складова присутня - не здивований такими судовими рішеннями))) З нетерпінням чекаю на текст.
#1775247»07-07-2015 23:54Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
заява про злочин про винесення завідомо неправосудного рішення буде?
#1775264»08-07-2015 09:24Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
sergeus, вже давно, проте ГПУ шось не поспішає мене інформувати про хід її розгляду. Сьогодні понесу знову запити
#1775455»09-07-2015 06:34Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
а, та то они просто по кабинетах своих лазят, деньги в столиках пересчитывают. не факт даже, что в ЕРДР внесли =(
#1775769»10-07-2015 15:30Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
Добавил в первое сообщение скан-копию решения Cool
#1775774»10-07-2015 16:19Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
CoolMad, так прокурора не было в 1 инстанции?

Added after 1 minutes:

Может был следователь?)
#1775775»10-07-2015 16:35Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
Был следователь. Сути это не меняет. Это одна из ухвал. У меня отменили вторую при участии прокурора в 1й инст.
#1775779»10-07-2015 18:39Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
CoolMad, а какая мотивация там, где прокурор участвовал?
#1775781»10-07-2015 19:12Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
Borovsky, там мотивация по сути требований в жалобе, которую мне удовлетворил сл. судья. Ап. суд посчитал, что удовлетворение жалобы с теми требованиями недопустимо.
Но ни в одной ухвале нет мотивированной ссылки на норму УПК, согласно которой суд пересматривает решение, вот что больше удивляет. По сути - это отдельный разговор, и если бы определения обжаловались, я б не заводил эту тему - всегда можно за что-нибудь зацепиться, то прокурора не было, то описка в ухвале, которая влияет на ее законность по мнению аппелляции и т.д. :lol:

Added after 4 minutes:

Вопрос остается тем же: может ли апелляционный суд пересматривать решение, которое не пересматривается в апелляционном порядке без оговорок? даже, допустим, если такое решение принято с неким нарушением норм процесса.

Added after 6 minutes:

Из решения, скан копии которого я приложил видно, что ап. суд считает так: раз не было прокурора в заседании, значит решение должно быть в любом случае отменено (прямая ссылка на 412 ст.), принебрегая при этом нормой ст. 309 УПК.
#1776335»15-07-2015 13:42Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
+0
CoolMad, ЛС.
Завідомо неправосудного судового рішення апелсуду бути не може (у такій ситуації), адже причиною скасування ухвали СС є процесуальне порушення, допущене СС.

Форум : HONDA Право