Вітаю колег по цеху!
Є дискусійне питання, яке вже третій тиждень не дає мені спокою. Питання апеляційного перегляду тих рішень, що не підлягають такому перегляду в силу імперативної норми КПК.
Передісторія така.
Взявши нову і дуже цікаву своєю заплутаністю справу я не без бою отримав ряд ухвал слідчих суддів стосовно неправомірності відмови у задоволенні моїх чисельних клопотань про призначення слідчих дій; скасував постанову про зупинення досудового розслідування; зобов'язав слідчий орган та прокурора вчинити у належний строк певні процесуальні дії тощо.
В текстах таких ухвал є дуже важливі для мене, як сторони захисту, обставини та факти, які я сподівався застосовувати в ході судового процесу, зокрема такі факти як порушення порядку вручення повідомлення про підозру та порушення строків досудового розслідування без його продовження прокурором тощо.
Відомим є те, що КПК містить вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені до апеляційного суду (ст. 309), мої ухвали в такий перелік не попадають, а отже не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, про що в принципі і вказано в самих текстах ухвал.
Проте 15 червня 2015 року я дізнався про те, що прокуратура вирішила оскаржити одну із таких моїх ухвал. Я до цього серйозно не віднісся, думав, що прокурор хоче отримати ухвалу про відмову у відкритті апеляційного провадження для свого начальника - і все. Проте 16 червня в ході судового засідання я був дуже здивований тим фактом, що апеляційне провадження по перегляду судового рішення, що не може бути переглянуте, відкрили та справа буде слухатись.
Потім були і відводи, і інші неефективні способи захисту від судового свавілля, проте одну із дуже важливих для мене, а перш за все для мого клієнта, ухвал слідчого судді було скасовано.
В судовому рішенні апеляційної інстанції не було зазначено ні норму процесуального закону, на підставі якої взагалі апеляційний суд прийняв до провадження скаргу прокурора, ні норму закону на підставі якої таку ухвалу суд скасовує.
Згодом почалось поновлення строків прокурором, і таким чином, які і описане мною вище, було скасовано ще дві ухвали слідчого судді, що не оскаржуються. Також без жодного правового обгрунтування, проте я погодивши позицію із клієнтом взагалі відмовився брати участь в таких "судових засіданнях".
Ось поступово підійшов і до самого дискусійного питання :
- Чи хтось із практикуючих юристів мав досвід бачити або чути про скасування ухвал слідчого судді, що не підлягають оскарженню? Зі слів знайомих суддів, такі випадки не є поодинокими, проте позиція цих суддів цілком співпадає із моєю. В реєстрі не знайшов.
- Може хтось має ідеї, до якої норми закону можна прив'язати таке право апеляційного суду скасовувати ухвали слідчого судді? Печерський суд мені щось підказував про ЗУ "Про право на справедливий суд", проте я нічого там не знайшов.
Ситуаційним прикладом може послужити наступне:
Слідчий суддя своєю ухвалою скасовує постанову слідчого про зупинення досудового розслідування. Які перспективи оскарження такої ухвали?
Наперед дуже дякую майбутнім учасникам дискусії, якщо такі звичайно будуть
Мені дуже важливо насправді розібратись і бути на 100% впевненим в тому, що апеляційний суд приймає завідомо неправосудні рішення, та рухатись далі.
Редаговано: CoolMad (10-07-2015 15:29)
Питання щодо оскарження ухвал слідчих суддів в порядку КПК
HONDA Право
|
CoolMad, я знаю непоодинокі випадки "особливого" трактування норм КПК України судами Київської області. Але про скасування ухвал, що не підлягають оскарженню чую вперше. У Харківській області норми КПК України трактуються більш конкретно, можу впевнено сказати, що у нас такі випадки не відомі. Крім цього, нерідко виникають ситуації, коли викладацький склад НЮУ ім. Я. Мудрого піддає доволі жорсткій критиці дії київських суддів у зв'язку з тим, що вони трактують норми КПК України занадто альтернативно. Взагалі, зараз представники влади доволі часто дозволяють собі грубо порушувати Закон, особливо в ситуаціях, де присутній політичний мотив. Думаю правду буде знайти складно
|
Borovsky, у мене присутній політичний мотив) спробую завтра викласти одну із таких ухвал суду апеляційної інстанції. Така практика, як я зрозумів зі слів працівників суду першої інстанції почала з'являтись буквально місяць тому, і такі рішення апеляційного суду ніколи не потрапляють у реєстр.
Зараз займаюсь авантюрою у вигляді складання касаційної скарги на такі ухвали суду апеляційної інстанції, які звичайно ж теж не оскаржуються, проте буду викручуватись основними принципами справедливості та законності судового рішення, нічого не залишається |
CoolMad, якщо політична складова присутня - не здивований такими судовими рішеннями))) З нетерпінням чекаю на текст.
|
заява про злочин про винесення завідомо неправосудного рішення буде?
|
sergeus, вже давно, проте ГПУ шось не поспішає мене інформувати про хід її розгляду. Сьогодні понесу знову запити
|
а, та то они просто по кабинетах своих лазят, деньги в столиках пересчитывают. не факт даже, что в ЕРДР внесли =(
|
Добавил в первое сообщение скан-копию решения
|
CoolMad, так прокурора не было в 1 инстанции?
Added after 1 minutes: Может был следователь?) |
Был следователь. Сути это не меняет. Это одна из ухвал. У меня отменили вторую при участии прокурора в 1й инст.
|
CoolMad, а какая мотивация там, где прокурор участвовал?
|
Borovsky, там мотивация по сути требований в жалобе, которую мне удовлетворил сл. судья. Ап. суд посчитал, что удовлетворение жалобы с теми требованиями недопустимо.
Но ни в одной ухвале нет мотивированной ссылки на норму УПК, согласно которой суд пересматривает решение, вот что больше удивляет. По сути - это отдельный разговор, и если бы определения обжаловались, я б не заводил эту тему - всегда можно за что-нибудь зацепиться, то прокурора не было, то описка в ухвале, которая влияет на ее законность по мнению аппелляции и т.д. :lol: Added after 4 minutes: Вопрос остается тем же: может ли апелляционный суд пересматривать решение, которое не пересматривается в апелляционном порядке без оговорок? даже, допустим, если такое решение принято с неким нарушением норм процесса. Added after 6 minutes: Из решения, скан копии которого я приложил видно, что ап. суд считает так: раз не было прокурора в заседании, значит решение должно быть в любом случае отменено (прямая ссылка на 412 ст.), принебрегая при этом нормой ст. 309 УПК. |
CoolMad, ЛС.
Завідомо неправосудного судового рішення апелсуду бути не може (у такій ситуації), адже причиною скасування ухвали СС є процесуальне порушення, допущене СС. |
Форум : HONDA Право
Кращі теми
smarty: У кого какие часы?
Yura_777: Какой сериал смотреть
littlebo: Моя боянчег тапочек, моя ракета ))