Есть сверх задача: провести досрочное (!) возвращение займа, полученного резом от нереза.
Наш горячо любимый регулятор установил ограничения на операции по досрочному возвращению кредитов от нерезов, предусмотрев в Постановлении №319 хитрый механизм ограничения валютообменных операций по целевому критерию, а именно:
4.4. Звернути увагу банків на те, що купівля, обмін іноземної валюти з метою дострокового виконання зобов'язань та з метою проведення розрахунків з нерезидентами за імпорт продукції (робіт, послуг, прав інтелектуальної власності), який здійснюється без увезення із-за кордону цієї продукції на територію України, буде кваліфікуватися як порушення правил валютного регулювання і валютного контролю із застосуванням мір відповідальності.
и
4.10. Клієнт-резидент зобов'язаний використати безготівкову іноземну валюту, що куплена за гривні або обміняна (на виконання зобов'язань в іноземній валюті) на іншу іноземну валюту у встановленому порядку через суб'єкта ринку, не пізніше ніж за п'ять робочих днів після дня її зарахування на його поточний рахунок на потреби, зазначені в заяві про купівлю іноземної валюти. Така іноземна валюта не підлягає списанню з поточного рахунку клієнта протягом 5-денного терміну з метою використання її на інші цілі.
У заяві про купівлю іноземної валюти резидент зобов'язаний доручити суб'єкту ринку продати куплену, обміняну іноземну валюту, що не буде перерахована за призначенням у вищезазначений строк. (…)
У заяві про купівлю іноземної валюти резидент зобов'язаний доручити суб'єкту ринку продати куплену, обміняну іноземну валюту, що не буде перерахована за призначенням у вищезазначений строк. (…)
Вопросов много, но остановлюсь на главном:
1.Правильно ли я понимаю, что для того, чтобы досрочно вернуть займ нерезу нужно внести изменения в договор (назначить конечной датой погашения нужный день, тем самым выполнение обязательства перестанет быть досрочным) и зарегистрировать изменения в НБУ?
2. Реально ли сейчас осуществить такую перерегистрацию в контексте всяких «вказивок» и прочих неформальных источников права?
3. П. 4.10: «Така іноземна валюта не підлягає списанню з поточного рахунку клієнта протягом 5-денного терміну з метою використання її на інші цілі.» - а на 6-ой день уже подлежит?
Исходим из того, что банк дружественный, и продать валюту вопреки поручению резидента-клиента он "не смог".
Большое спасибо за Ваши коменты на заданную тему!
We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (O.W.)