Я забув пароль Зареєструватись

Держмито за моральный ущерб? RSS

HONDA Право

Добавить в Facebook Добавить в Twitter
#595648»04-08-2008 17:27Держмито за моральный ущерб?
+0
Надо подать иск о защите чести и деловой репутации при этом есть желании сбить еще и моральну шкоду - 50000 грн. Как рассчитать держмито? Если я правильно понимаю, то исходя из Декрета КМУ:
 ж) із позовних заяв про розгляд      
питань захисту честі та гідності:        


із позовних заяв немайнового характеру   1 неоподатковуваний мінімум
                                        доходів громадян


із позовних заяв про відшкодування       1 відсоток ціни позову, але
моральної (немайнової) шкоди з ціною     не менше 1 неоподатковуваного мінімуму
позову до 100 неоподатковуваних          доходів громадян
мінімумів доходів громадян                                        


із позовних заяв про відшкодування       5 відсотків ціни позову
моральної (немайнової) шкоди з
ціною позову від 100 до 10000
неоподатковуваних мінімумів
доходів громадян


із позовних заяв про відшкодування       10 відсотків ціни позову
моральної (немайнової) шкоди з ціною
позову понад 10000 неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян


Мне надо платить 17 грн и еще 5% от 50000 грн.?

Сам хоть и работаю с исковыми, но такой фигней еще не занимался - если кто знает подскажите.
#595857»05-08-2008 01:03Держмито за моральный ущерб?
+0
Я конечно точно не подскажу, но скорее всего, анализируя Декрет, а особенно если подойти к нему структурно, то пункт "ж" ст. 3 Декрета предусматривает, что виды исковых заявлений, а имено один из которых будет подаваться в суд,
   т.е."із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову від 100 до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян "

так как в иске будет просьба про відшкодування моральної шкоду у зв'язку із порушенням права на честь та ділову репутацію

Завтра думаю найду точній ответ, потому что голова уже не вариТ!  Very Happy  :)
#595949»05-08-2008 09:49Держмито за моральный ущерб?
+0
Якщо в одній позовній заяві об'єднані вимоги майнового та немайнового характеру, державне мито підлягає оплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового, так і немайнового характеру (пункт 36 Інструкції Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року N 15 "Про порядок обчислення та справляння державного мита").
(Роз'яснення, Вищий арбітражний суд, від 29.02.1996, № 02-5/95 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з відшкодуванням моральної шкоди")
Ой, всё
#596045»05-08-2008 11:01Держмито за моральный ущерб?
+0
Т.е. что получается в данном случае за позов про захист честі та гідності - 1 неоп.мінімум, и за поральну шкоду - 5% від ціни позову????
#596051»05-08-2008 11:08Держмито за моральный ущерб?
+0
Satirka:Якщо в одній позовній заяві об'єднані вимоги майнового та немайнового характеру, державне мито підлягає оплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового, так і немайнового характеру (пункт 36 Інструкції Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року N 15 "Про порядок обчислення та справляння державного мита").
(Роз'яснення, Вищий арбітражний суд, від 29.02.1996, № 02-5/95 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з відшкодуванням моральної шкоди")


спасибо за ответ - но это применительно к хозяйственным спорам

Added after 1 minutes:

 Ян, вот я и хочу понять - там в декрете идет градация - если просто иск про защиту чести - то 17 грн и все,а если при этом и моральну закатать - то за моральну надо доплачивать в зависимости от ее размера

Added after 59 seconds:

Ян:Я конечно точно не подскажу, но скорее всего, анализируя Декрет, а особенно если подойти к нему структурно, то пункт "ж" ст. 3 Декрета предусматривает, что виды исковых заявлений, а имено один из которых будет подаваться в суд,
   т.е."із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову від 100 до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян "

так как в иске будет просьба про відшкодування моральної шкоду у зв'язку із порушенням права на честь та ділову репутацію

Завтра думаю найду точній ответ, потому что голова уже не вариТ!  Very Happy  :)


вот и я думаю что надо платить 5%.

спрашивал у знакомого помощника судьи - он не знает точного ответа
#596058»05-08-2008 11:11Держмито за моральный ущерб?
+0
semvladislav, нет, это общее правило:

4. Державне мито
4.1. Позовні заяви про відшкодування моральної (немайнової) шкоди оплачуються державним митом.
Так, наприклад, відповідно до підпункту "ж" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 р. N 7-93 "Про державне мито" державне мито сплачується у таких розмірах:
ж) із позовних заяв про розгляд питань захисту честі та гідності:
- із позовних заяв немайнового характеру 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян
- із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 1 відсоток ціни позову, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян
- із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову від 100 до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 5 відсотків ціни позову
- із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову понад 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 10 відсотків ціни позову


4.2. Якщо в одній позовній заяві об'єднані вимоги майнового та немайнового характеру, державне мито підлягає оплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового, так і немайнового характеру
(Лист|Методичні рекомендації, Мінюст, від 13.05.2004, № 35-13/797 "Методичні рекомендації "Відшкодування моральної шкоди"")


ЗЫ. только что данный прынцып был подтвержден судьей центрального суда общей юрисдикции
Ой, всё
#596065»05-08-2008 11:16Держмито за моральный ущерб?
+0
Satirka, за лист минюста спасибо. т.е. я таки правильно понимаю: 17 грн и еще 5% от 50000 грн.
#596089»05-08-2008 11:37Держмито за моральный ущерб?
+0
Satirka, полностью поддерживаю :)
Ставки госпошлины поднялись в связи с подачей в одно время массы исков на миллионы гривен против государства, СМИ и т.д. Госпошлина стала своего рода заградительным барьером.
#596095»05-08-2008 11:42Держмито за моральный ущерб?
+0
господа т.е. мой расчет правильный? 17 грн и еще 5% от 50000 грн.
#596102»05-08-2008 11:48Держмито за моральный ущерб?
+0
ІНСТРУКЦІЯ  ПРО ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ТА СПРАВЛЯННЯ ДЕРЖАВНОГО МИТА :
п.33.  З  позовних  заяв,  що  носять  одночасно  майновий і немайновий  характер, державне мито  сплачується за ставками, встановленими  для  позовних  заяв майнового характеру, і за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру.
Отсюда следует, что сумма!
Но с другой стороны, в зависимости от от того, что просить будешь в иске! Можно заплатить 5 % за моральный вред, и просить его возмещение на основание нарушения права на честь и деловую репутацию!
Мне кажется, чтобы было наверняка заплатите 5 % от 50000 грн. и 1 необлагаемый минимум дохода граждан(17 грн:)), примут точно!
Отпишитесь потом, интересно!
#596174»05-08-2008 13:03Держмито за моральный ущерб?
+0
Ян, да как то особо не хочется выкинуть 2500 грн - и потом суд откажет в удовлетворении. поэтому и уточняю - кто с таким работал
#597041»06-08-2008 14:14Держмито за моральный ущерб?
+0
так 5% от 50000 это тончо,другой вопрос нужно ли 1 неоп.минимум.
#598144»07-08-2008 19:07Держмито за моральный ущерб?
+0
чтобы не потерять сумму госпошлины на моральный ущерб я бы посоветовала вам сначала подать иск о защите чести и деловой репутации. После того как Вы его выиграете (надеемся на лучшее) ничего не мешает Вам подать иск о возмещении морального ущерба. Причинение ущерба деловой репутации уже будет установлено, поэтому риска меньше.
Be nice or leave
#598472»08-08-2008 10:16Держмито за моральный ущерб?
+0
Кузька, преюдиция это хорошо, но полагаю 2500 госпошлины не стоят еще одного судебного процесса, в особенности исходя из временных затрат...
#599109»08-08-2008 16:39Держмито за моральный ущерб?
+0
соглашусь с  Кузька, мы так и запланировали сделать.  Yeti, меня время не интересует - поэтому хоть один процесс хоть два - без разницы.

всем спасибо. тему можно закрывать

Форум : HONDA Право