Из законопроекта:
Стаття 172. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна
172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) будь-якого об’єкта нерухомого майна, оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.
Льготы все выкосили.
Из действующего закона:
Стаття 167. Ставки податку
167.1. Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
{Абзац перший пункту 167.1 статті 167 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011; в редакції Закону № 4661-VI від 24.04.2012}
Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 цього розділу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.
{Абзац другий пункту 167.1 статті 167 в редакції Закону № 4661-VI від 24.04.2012}
Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік згідно з статтями 177 і 178 цього розділу, застосовують ставку податку 17 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування.
{Пункт 167.1 статті 167 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011; із змінами внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012}
Встановлені у абзацах першому та другому цього пункту ставки податків не застосовуються до доходів, визначених у пунктах 167.2-167.4 цієї статті.
Вопрос. Зачем?
Ответ.
Плательщиками данного налога являются физические лица. Соответственно, он уплачивается исключительно со сделок, когда продавцом выступает физическое лицо, то есть на вторичном рынке.
Когда-то-когда в силу вошел новый НК- я писала, что этот налог предназначен для загона аленей в покупку недвиги на первичном рынке с котлована или готовой через ипотеку. На этом зарабатывают: люди, которые владеют строительными компаниями и люди, которые владеют банками.
Аффтар-вот этот экономический гений 1980го года рождения с типичной биографией http://politrada.com/dossier/persone/id/3983#skdatamatstatus
Соблюдается давно замеченная и описанная мною неоднократно стратегия: с бедного можно взять мало, но всего с них накосить можно много, потому что бедных-дохрена.
Такого размера налогов нет нигде в мире. Максимум, что есть-это налог на прирост капитала: в случае, если при продаже недвижимости между закупочной и продажной ценой имеется положительная разница, то она облагается налогом по действующей ставке. Разница, а не вал.
Как я уже неоднократно отмечала, самый эффективный выход из этого исхода-аэропорт Борисполь. Дальше будет только хуже.
У меня все (с)
No tengo fronteras
Скромность-кратчайший пусть в неизвестность и бедность ;)