Я забув пароль Зареєструватись

Обмен ветхих купюр RSS

HONDA Право

Добавить в Facebook Добавить в Twitter
#1120538»18-10-2010 21:29Обмен ветхих купюр
+0
всем привет, недавно в Универсал Банк менял валюту, приняли все кроме купюры номиналом 20$ сославшись что эта купюра ветхая, купюра абсолютно новая, читабельная..но когда закрывал портмоне то немного прихватил молнией..получилось немного порезал купюру......обязан ли банк принять такую купюру? знаю в гривне обязан, а вот в долларах интересует? если можно разъяснения или постановление Нацбанка по этому поводу
#1120551»18-10-2010 21:55Обмен ветхих купюр
+0
С надрывом до 5 мм должны принять.Во многих банках есть информация над кассой, что считать ветхой купюрой.
#1120553»18-10-2010 22:03Обмен ветхих купюр
+0
я имею ввиду есть какое-либо пояснение что считается именно "ветхой" купюрой? то что в гривнах принимаются если 51% есть и виден номер купюры - понятно что она ветхая но её принимают..
#1120559»18-10-2010 22:15Обмен ветхих купюр
+0
Я в Донецке видел пояснения в банках: Правэкс, ОТП, Проминвестбанк... Именно по валюте.

Added after 48 seconds:

Ветхую валюту тоже примут, но возьмут за это 5% от суммы.
#1120622»19-10-2010 00:43Обмен ветхих купюр
+0
да это я понял...я хочу знать когда она стает ветхой??? разорвана, надорвана, погнута и т.д.
#1120896»19-10-2010 15:34Обмен ветхих купюр
+0
Надрыв более 5 мм - ветхая.
#1120936»19-10-2010 16:32Обмен ветхих купюр
+0
Вы меня проститет, но у Вас разговор глухого и немого))) D I M A S, http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1549-04
там есть ссылки дальше
- "Здесь разворот есть?"
- "Есть! Но он платный!"

#1120945»19-10-2010 16:59Обмен ветхих купюр
+0
Tolstiy, не совсем то  =)
К инструкции по кассе (было давно надо искать) было приложение, где четко описана ветхость валюты.

Нужно читать:
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
12.12.2002 N 502

Глава 8. Здійснення операцій з приймання на інкасо
банкнот іноземних держав та іменних чеків
8.1. У касах банків (фінансових установ, крім національного оператора поштового зв'язку) приймаються на інкасо від фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) та юридичних осіб-резидентів і представництв юридичних осіб-нерезидентів:
( Абзац перший пункту 8.1 глави 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 337 від 23.08.2006 )
а) банкноти іноземних держав, які мають значні пошкодження та/або значні ознаки зношення, або є сумнів у їх платіжності, у тому числі:
( Абзац перший підпункту "а" пункту 8.1 глави 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку N 571 від 23.12.2003, N 173 від 21.04.2004 )
розірвані на шматки та склеєні;
ті, що не зберегли деяких ознак платіжності (наявні зміни у портреті, немає захисної стрічки, є написи, які заважають визначенню ознак платіжності банкнот тощо);
із зміненим первісним кольором;
обпалені або пропалені;
залиті повністю або значною мірою фарбою, чорнилом, жиром тощо;
мають явні друкарські недоліки;
б) банкноти, які вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної центральним банком - емітентом відповідної валюти (за наявності згоди банку-кореспондента відповідної держави на обмін цих банкнот).
8.2. Операції з приймання на інкасо банкнот іноземних держав виконуються в порядку, установленому для виконання операцій з приймання іменних чеків на інкасо, викладеному в главах 4-6 Положення про порядок здійснення операцій з чеками в іноземній валюті на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2000 N 520 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.02.2001 за N 152/5343. Проведення цих операцій здійснюється з оформленням квитанції N 377-і та реєстру приймання на інкасо банкнот іноземних держав (додаток 9).
8.3. Порядок виконання операцій з приймання іменних чеків на інкасо викладений у главах 4-6 Положення, зазначеного в пункті 8.2 цієї глави.
o67 56З 2! 45
#1120948»19-10-2010 17:03Обмен ветхих купюр
+0
CeRberuZ, это http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v0411500-96
2. Підприємства, установи, організації, товариства не повинні приймати,  але  банки  повинні  обмінювати  такі  банкноти,   щодо справжності і номіналу яких не виникає сумнівів.
    2.1. Банкноти  із  загальним   водяним   знаком,   від   яких залишилось  менше  ніж 3/4 їх початкового розміру,  але більше ніж половина:
    - пошкоджені  вогнем  або  водою,  у  яких  відсутня  захисна стрічка, але на яких видимі номінал, серія та номер;
    - забруднені, пописані;
    - склеєні із частин однієї банкноти;
    - змінили  свій  попередній колір під дією вологи,  хімікатів тощо.
- "Здесь разворот есть?"
- "Есть! Но он платный!"

#1120951»19-10-2010 17:11Обмен ветхих купюр
+0
В продолжение балета
Національні особливості обміну старих та пошкоджених валютних купюр

немного поржал...

Цитата:
Самі банкіри стверджують, що вони приймають стару (пошкоджену) валюту і видають за неї нові грошові знаки не користі заради, а лише в ім'я зміцнення відносин зі своїми клієнтами. Проте тут вони трохи лукавлять: за обмін старої, порваної або забрудненої купюри банки беруть комісію в 10%. Цього вистачає, аби вести мову не про добродійність, а про дуже прибутковий бізнес. Особливо для банків, які мають можливість вивозити великі партії готівкової валюти за кордон і обмінювати там пошкоджені грошові знаки безкоштовно в банках-емітентах: Європейському центральному банку, Федеральній резервній системі США, Банку Англії та ін.[/quote]

Added after 4 minutes:

Tolstiy, мммм по ссылке - "Постанова фактично втратила чинність у зв'язку з втратою                        чинності Інструкції Національного банку N 129"

Плюс инструкции по валюте и грн. это две разные инструкции =) Уж поверь на слово... ну или моему опыту.
o67 56З 2! 45

Форум : HONDA Право